UEFA CL
Malmo FF [1]
Glasgow Rangers [1]
 
  UEFA CL
Sparta Praha [2]
Monaco [3]
 
  GER Reg
SV Heimstetten [14]
Unterhaching [13]
 
  GER Reg
Wacker Burghausen [2]
Schweinfurt 05 FC [4]
 
  GER Reg
FC Augsburg II [15]
TSV 1860 Rosenheim [11]
 
  GER Reg
FV Illertissen [10]
TSV Rain Am Lech [20]
 
  GER Reg
SC Eltersdorf [19]
SV Schalding Heining [12]
 
  SWE D2
Akropolis IF [14]
Osters IF [9]
 
  SWE D2
Orgryte [11]
GAIS [10]
 
  DAN Cup
Holbaek
Naestved [4]
 
  DAN Cup
Ballerup Skovlunde Fodbold
Roskilde
 
  DAN Cup
Nakskov
Herlev IF
 
  INT CF
Elche [17]
FC Cartagena [16]
 
  SWE D3
Grebbestads IF [14]
Angered BK [4]
 
  PAR Cup
Sport Pacoba
Tacuary [6]
 
  AUS D3
SV Grodig [7]
Salzburger AK 1914 [8]
 
  EGY D1
Zamalek [1]
Ghazl El Mahallah [13]
Postp.
  GER Reg
FC Memmingen [17]
Bayern Munchen (Youth) [1]
 
  UEFA CL
PSV Eindhoven [2]
Midtjylland [5]
 
  UEFA CL
CFR Cluj [2]
Young Boys [3]
 
  UEFA CL
Racing Genk [13]
FC Shakhtar Donetsk [1]
 
  ICE PR
KA Akureyri [5]
Keflavik [8]
 
  PER D1
UTC Cajamarca [15]
Univ.Cesar Vallejo [8]
 
  INT CF
Beckenham Town
Crawley Town [12]
 
  UEFA CL
Crvena Zvezda [6]
Sheriff Tiraspol [9]
 
  INT CF
Kings Lynn [21]
Peterborough United [2]
 
  INT CF
Truro City [15]
Exeter City [9]
 
  INT CF
Institute (USA)
Cliftonville [3]
 
  INT CF
Chippenham Town [16]
Eastleigh
 
  INT CF
Whitstable Town
Dover Athletic [24]
 
  INT CF
Queen's University [10]
Carrick Rangers [11]
 
  INT CF
Tiverton Town [2]
Torquay United [2]
 
  INT CF
Alfreton Town [21]
Grimsby Town [24]
 
  INT CF
Taunton Town [11]
Yeovil Town [16]
 
  INT CF
Heybridge Swifts
Aldershot Town [15]
 
  INT CF
Farnborough Town [1]
Woking [20]
 
  INT CF
Guiseley [20]
Halifax Town [10]
 
  INT CF
Bradford Park Avenue [14]
Altrincham [17]
 
  Ire LSL
Tolka Rovers
Glebe North FC
 
  UEFA CL
Olympiakos Piraeus [1]
Ludogorets Razgrad [3]
 
  BOL D1
Atletico Palmaflor Vinto [2]
Bolivar [6]
 
  INT CF
Norwich City [1]
Gillingham [10]
 
  PAR Cup
Teniente Rojas
Deportivo Santani [16]
 
  ICE PR
Breidablik [4]
Vikingur Reykjavik [2]
 
  ICE PR
Fylkir [9]
Leiknir Reykjavik [7]
 
  PER D1
Carlos Manucci [9]
Sport Huancayo [19]
 
  BRA D2
Brusque FC [10]
Coritiba PR [2]
 
  MEX D2
Celaya FC [3]
Tampico Madero [13]
 
  CON CLA
Fluminense RJ [10]
Cerro Porteno [4]
 
  BOL D1
Nacional Potosi [4]
Real Santa Cruz [14]
 
  CNCF CLG
Santa Lucia Cotzumalguapa [10]
Metropolitan FA
 
  MEX D2
Alebrijes de Oaxaca [9]
Cimarrones de Sonora [2]
 
  PER D1
Sporting Cristal [5]
Universitario De Deportes [7]
 
  CHI D1
Everton CD [5]
Cobresal [14]
 
  BOL D1
Independiente Petrolero [5]
Real Potosi [15]
 
  BRA CUP
Gremio (RS) [19]
Vitoria BA [17]
 
  COL D1
Independiente Santa Fe [19]
Atletico Nacional Medellin [6]
 
  Can PL
Cavalry FC [4]
FC Edmonton [6]
 
  CNCF CLG
Diriangen [1]
Marathon [8]
 
  MEX D2
CSyD Dorados de Sinaloa [11]
Monarcas Morelia [1]
 
  MAS PL
Kuching FA [9]
PDRM [7]
 
  MAS PL
Kelantan United [5]
Selangor PKNS [4]
 
  JE Cup
Cerezo Osaka [12]
Albirex Niigata [3]
 
  AUS BPLD1
New Farm [8]
AC Carina [9]
 
  AUS BPL
Albany Creek [1]
St George Willawong FC [4]
 
  AUS BPLD1
Ipswich City [11]
North Pine United [3]
 
  KOR D1
Ulsan Hyundai FC [1]
Daegu FC [4]
 
  RUS D2
FK Orenburg-2 [9]
Dinamo Barnaul [6]
 
  BGD D1
Arambagh KS [13]
Uttar Baridhara SC [9]
 
  BGD D1
Bashundhara Kings [1]
Saif Sporting Club [6]
 
  KOR D1
Pohang Steelers [5]
Seongnam FC [12]
 
  KOR D1
Suwon City [6]
Jeonbuk Hyundai Motors [2]
 
  SIN D1
Tampines Rovers FC [4]
Lion City Sailors [2]
 
  INT CF
Burnley U23 [23]
Grimsby Town [24]
 
  INT CF
VfL Wolfsburg (w) [2]
PSV Eindhoven (w) [2]
 
  MAS SL
Sabah [8]
Kuala Lumpur [6]
 
  RUS Cup
Veles [4]
Tom Tomsk [13]
 
  RUS Cup
Torpedo moskva [1]
SKA Khabarovsk [6]
 
  RUS Cup
Metallurg Lipetsk [10]
Tekstilshchik Ivanovo [17]
 
  RUS Cup
KAMAZ Naberezhnye Chelny [5]
Neftekhimik Nizhnekamsk [9]
 
  RUS Cup
Fakel [3]
Dolgiye Prudy [16]
 
  RUS Cup
Volgar-Gazprom Astrachan [14]
PFK Kuban [20]
 
  RUS Cup
Yenisey Krasnoyarsk [19]
Akron Togliatti [8]
 
  MAS SL
MISC-MIFA [7]
Terengganu [2]
 
  MAS SL
Pahang [10]
Kedah [3]
 
  MAS PL
FAM-MSN Project Squad [11]
Negeri Sembilan [2]
 
  MAS PL
Perak FA II [10]
Darul Takzim II [8]
 
  RUS D2
Nosta Novotroitsk [12]
Irtysh 1946 Omsk [7]
 
  Arab U17
Morocco U17
Saudi Arabia U17
 
  Arab U17
Algeria U17
Libya U17
 
  Arab U17
Djibouti U17
UAE U17
 
  Arab U17
Kuwait U17
PalestineU17
 
  BUL D2
FC Sozopol [6]
Ludogorets Razgrad II [8]
 
  POL Cup
Lech II Poznan [14]
Znicz Pruszkow [15]
 
  POL Cup
Hutnik Krakow [12]
Olimpia Grudziadz
 
  INT CF
Cittadella [6]
USD Virtus Verona [1]
 
  LAT D1
FK Liepaja [4]
FK Valmiera [3]
 
  LAT D1
BFC Daugavpils [5]
Rigas Futbola skola [2]
 
  JOR D1
AL Salt [2]
Shabab AlOrdon [5]
 
  RUS D2
FK Ryazan [6]
SY Sakhalinsk [4]
 
  INT CF
Sturm Graz/Stattegg (w) [3]
Viktoria FC Szombathely (w) [6]
 
  INT CF
FK Ohrid 2004 [2]
Crno Buki
 
  LIT D2
Kazlu Ruda FK Silas [4]
FK Panevezys-2 [6]
 
  Iran Cup
Esteghlal Tehran [3]
Gol Gohar FC [5]
 
  BUL D2
Yantra Gabrovo [21]
Marek Dupnitza [17]
 
  BUL D2
Septemvri Sofia [11]
Spartak Varna [7]
 
  BUL D2
Sportist Svoge [18]
FC Dobrudzha [15]
 
  BUL D2
Strumska Slava [12]
CSKA 1948 Sofia II [3]
 
  POL Cup
Pogon Siedlce [13]
Olimpia Elblag [16]
 
  POL Cup
Sokol Ostroda [11]
Stargard Szczecinski
 
  FIN D3 A
MiPK Mikkeli [9]
PeKa [8]
 
  INT CF
Olbia [1]
Cagliari [16]
 
  INT CF
Voska Sport
Korab Debar [5]
 
  BUL D2
Etar [9]
FC Hebar Pazardzhik [5]
 
  NOR WCUP
Gan Reiter Roll (w)
Amazon Grimstad (w)
 
  NOR WCUP
Stovner (W)
Roa (w)
 
  NOR WCUP
Eik-Tonsberg(w)
Fart (w)
 
  NOR WCUP
Bryne (w)
Staal Jorpeland (w)
 
  NOR WCUP
Viking (W)
Haugar (w)
 
  NOR WCUP
Grand Bodo (w)
Bossmo Ytteren (w)
 
  NOR WCUP
Raufoss (w)
Kongsvinger (w)
 
  NOR WCUP
Kaupanger (w)
Aasane (w)
 
  NOR WCUP
Innstranden (w)
Ovrevoll Hosle(w)
 
  NOR WCUP
Frigg (w)
Grei (w)
 
  NOR WCUP
Stathelle FK (W)
Snogg FK (w)
 
  NOR WCUP
Hallingdal (w)
Honefoss (w)
 
  NOR WCUP
FK Fyllingsdalen (w)
Stord (W)
 
  DAN Cup
BK Fremad Valby
Bronshoj
 
  DAN Cup
Naesby
Fredericia [3]
 
  DAN Cup
B1908
Nykobing FC [10]
 
  DAN Cup
Osterbro IF
Lyngby [1]
 
  DAN Cup
Norresundby
Aarhus Fremad [3]
 
  DAN Cup
Varde
B 1909 Odense
 
  DAN Cup
NB Bornholm
Allerod
 
  DAN Cup
Svebolle
Greve Fodbold
 
  DAN Cup
Kvik/Aalestrup IF
Kjellerup
 
  DAN Cup
Newport County [5]
Skjold(Nor)
 
  DAN Cup
BK Avarta
FA 2000 [6]
 
  DAN Cup
AB Tarnby
Tarnby FF
 
  DAN Cup
Dollefjelde-Musse
Frederikssund IK
 
  DAN Cup
Viby IF
VSK Arhus
 
  DAN Cup
skibet
Bredballe
 
  INT CF
Fenerbahce [3]
Dynamo Kyiv [12]
 
  INT CF
Frosinone [11]
Avellino [1]
 
  INT CF
Wisla Krakow [2]
Napoli [5]
 
  LIT D2
Banga Gargzdai B [8]
Siauliai [2]
 
  LIT D2
FK Neptunas Klaipeda [9]
Lietava Jonava [1]
 
  SWE D3
Hoganas BK [13]
Eskilsminne IF [5]
 
  SWE D3
Vinbergs IF [7]
Varbergs GIF FK [14]
 
  Iran Cup
Foolad Khozestan [6]
Malavan [11]
 
  SWE D3
Nykopings BIS [2]
Trosa Vagnhärad SK [4]